خانه / انتقادی / ؟ / عکس

مشاهده بیشتر

طوفان

عکس هایی از طوفان روز جمعه ۹۵/۰۶/۱۲

۱۵ دیدگاهها

 1. قصاب میانده

  اون فرش قرمز وسط مسجد رو برداشتن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. سلام به همه دوستان عزیز و خوانندگان محترم ! در پاسخ به نظرات آقا یان عابدی و سید هادی عزیز ! .— اول اینکه اگر نظراتم را بخوانید ، نوشتم :فکر میکنم که این فرش موقت در مسجد پهن شده باشد . واقعا وقتی بار اول این عکس را در سایت دیدم فکر کردم عکا س با خوش ذوقی این فرش را با دید نمادگرایانه پهن کرده و خواست مسیر رسیدن به محراب ، محل عبادت و عبودیت را به ذهن ها متبادر کند اما در پشت تهیه و پهن کردن این فرش چه خوابیده بود و اینکه این فرش بخواهد برای همیشه به همین شکل بماند بنده نیز اصلا با این وصله ناجور موافق نبوده و نیستم.— دوم اینکه:ضمن احترام به نظر آقای عابدی ،اما بر خلاف نظرش ، معتقد به خوش بینی بی حساب و کتاب نیستم اما عینک بدبینی نمیزنم و به هر چیز و هر کس سوء ظن ندارم که جای بحثش در این مقال نیست. — سوم اینکه :هر فرش قرمز در زیر پای افراد، نماد غرب و غربگرایی نیست، لطفا عکسهای دوران ریاست جمهوری مقام معظم رهبری و… وهمین عکس زیبایی که از مقام معظم رهبری در همین بخش آمده است را ملاحظه فرمایید . — چهارم اینکه : بنده نیز معتقدم که سید هادی قلم خوبی دارند و از اینکه مطالبشان را با طنز مینویسند بسیار جالب و قابل استفاده تر است و ایرادی هم به قلمش نگرفتم و پیشنهاد حذف نظرش هم از سوی بنده نبوده است. —پنجم اینکه : اما آسید هادی عزیز! از اینکه جنابعالی مطالبت را با طنز ارائه میکنید اتفاقا کار بسیار خوبی میکنید و همانطور که در نظرت آوردی نوشته هایت خیلی با نمک هم هست ومن هم از این نوع قلمها استفاده میکنم . در خصوص آن مطلب خاص ، بنظر، خیلی محترمانه و با ادبیات مو دبانه از شما خواهش کردم که (در صورت صلاحدید حریم خودمان را خودمان نشکنیم )یعنی شما را بعنوان یک روحانی بزرگوار میدانم و خواهش کردم که طوری مطلب ننویسیم که دیگران اگر روحانی ای را در مسجد دیدند فکر سان دیدن و شیپورچی ها به ذهن شان متبادر شود. مثل بعضی از آسیبهایی که از طریق فیلمهای سینمایی و سریالها در این حوزه وارد شده است . با این حال نظر شما محترم است و بنده با حذف آن موافق نبودم،مگر اینکه خودت خواسته باشید. .. دوستدارتان .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. بابا ول کنید فکر نون باشین که خربزه ابه………….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. سلام به همگی … مثل اینکه نظرم تو سایت یه کم سروصدا کرده ! … یه چند تا مطلب عرض کنم :
  اول اینکه : به نظر همه احترام میذارم… آقای شفیعی. آقای عابدی.آقای مدیر. دیگران ( وحتی خودم ! … بالاخره آدم ونه شه هواره هم داره ووو !! )
  دوم اینکه : همتون میدونید از وقتی که اومدم تو سایت نظر میدم به همه مطالب نگاه طنز دارم احساس میکنم درکنار همه مطالب جدی اینطور میشه فضای بحث هارو یه کم تلطیف کرد. خواستم نگاهم به مطالب متفاوت باشه. یه جورایی این میشه نمک بحث ها !! وگرنه من هم میتونم مثل بقیه مطالب جدی و رسمی بنویسم.
  سوم اینکه : قابل توجه همه دوستان ” من هم یک آخوندم ” به هیچ وجه در نظراتم مخصوصا این نظر. قصد توهین به هیج کس و گروهی رو نداشتم و ندارم. فقط قصدم مزاح و نگاهم طنز بود. اگه اینجا به کسی یا به روحانیت توهین کرده باشم (؟!) پس باید اول از همه به خودم توهین کرده باشم چون خودم هم یه روحانیم (که ابدا چنین قصدی نداشتم ). به هر حال از همه کسانی که ناراحت شدند عذر میخوام.
  چهارم اینکه : به نظر جناب مدیر که نظر بنده رو از رو سایت حذف کرده کاملا احترام میذارم. بالاخره از اقتضائات مدیرت کردن مجموعه ای. التزام به قانون همان مجموعه است که آقای مدیر انجام دادند (در این که بحثی نیست ) … ولی امیدوارم مدیریت تحت فشار (؟!!) این کار رو انجام نداده باشند !!!
  پنجم اینکه : ای بابا …… یه نظر دادم دیگه !!!!!!!!!
  یا علی …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. با سلام به همه
  در پاسخ به عکس سید جواد عزیز :
  قرار بود از اول یک همچین فرشی انتخاب و خریداری بشه که نشد.
  در پاسخ به جناب آقای شفیعی:
  به نظرم شما زیادی با عینک خوش بینی به این عکس نگاه میکنید تا جایی که این فرش رو نماد صراط مستقیم و… میدانید.
  فلسفه خرید این فرش ار این قراره که پس از مراسم یادواره شهدا جناب آقا رضا از اینکه مردم سفره ها رو باید با گام بلند رد کنند(شاب بیگیرند!!) ناراحت شدند و پیشنهاد خرید این فرش رو به آقای شعبان قاسم نژاد دادند که البته همون موقع من و سید جواد مخالفت کردیم از اینکه همچین فرشی خریداری بشه که آقا شعبان هم قبول کرد فرشی بخره شبیه فرشی که سید جواد در عکس آورده که البته در عمل چیز دیگه ای از آب در اومد.( پس اصل خرید بنا به پیشنهاد سید رضا و به جهت شاب نگرفتن سفره در مراسمات بود!!!!!!)
  فرش قرمز به عنوان نماد جشنواره های کذایی که اصولا فرهنگش از غرب وارد شده مورد تایید ما نیست.
  و بنده به اعتقادم سید هادی قلم خیلی قشنگی هم دارند که مطالب رو به دیده طنز نگاه میکنه، و حذف نظرش از سوی مدیر اصلا شایسته نبود.

  Thumb up 1 Thumb down 0

  • قصاب میانده

   ما گفتیم هر نظری که احتمالا به کسی توهین بشه تایید نمیکنیم. این نظر طنز آقا هادی هم به همین صورت بود. اگه بخوام همه ی نظرات رو تایید کنم یه جورایی جنگ و دعوا پیش میاد و …/ من نمیخواستم نظرشون رو حذف کنم ولی نظر شیخ عباس باعث شد این کار رو انجام بدم. چون احساس کردم حداقل به یه نفر داره توهین میشه یا اینکه یه نفر رو ناراحت میکنه. خود شما نظراتی دادین که تایید نشدنش بجا بود.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. سلام بر همه صاحب نظران بزگوار ! اول اینکه : فکر می کنم فرش قرمز نواری که در مسجد پهن شده موقت باشد ، نه دایمی… دوم اینکه: فرش قرمز نواری در این عکس یک نماد است. نماد یک مسیر که راه گم نشودو انسان به محراب ،عبادت و عبودیت برسد. اتصال دهنده انسان به خداست . همانطور که در نظریه قبلی نوشتم خیلی چیزها میشود در این خصوص نوشت، بستگی دارد به ما که با چه عینکی به آن نگاه کنیم. .. سوم اینکه:فرش قرمزی که عکاس محترم با خوش ذوقی آن را نشان داد و یا عزیزی که با نیت خیر آن را پهن کرد با نیت کسانی که فرش قرمز را زیر پای هنر پیشه ها ی جشنواره فجر پهن کرده اند تفاوت دارد وشاید درست نباشد همه را با یک چوب برانیم. … چهارم :از اینکه فرش قرمز زیر پای هنر پیشه ها و سیاسیون قرار میگیرد پس نباید حتی بعنوان نماد هم از آن استفاده کرد بعید میدانم منطقی باشد . اگر اینطور باشد فرش هایی که در خانه های خدا (مساجد) وحرم معصو مین علیهم السلام و اماکن متبرکه و…پهن شده اند که از بهترین نوع ها میباشند که باید هم باشند، بروید تو اینترنت ،ببینید نمونه هایش زیر پای چه کسانی قرار دارد؟چون زیر پای پادشاهان و کاخ نشینان ، زراندوزان وثروتمندان، مستکبران و بدان عالم و… قرار دارد در مساجد و حرم معصومین نباید از آن استفاده کرد؟!! بعید میدانم کسی این را بپذیرد! و… و… !!! پنجم اینکه:از آقا هادی هم خواهش میکنم که در صورت صلاحدید مطلبی را حتی به شوخی ننویسند که بادست خودمان حریم خود را بشکنیم. …موفق باشید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. سلام عکس زیبایی بود من وهمسایه پسند کردیم نباید همه چیز را به دید منفی نگاه کرد کسی که این کار را انجام داده انشالله هدفش خیر بوده اقای شفیعی دوست داریم همیشه مثبت گرا بودی فی امان الله…………………….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. سید جواد میرزازاده

  دغدغه آقای عابدی رو می فهمم ولی حالا هر گردی که گردو نیست
  اگه فقط زمان برگزاری مجالس برا باز کردن کوچه برا رفت و آمد پهن بشه طوری نیست اما ظاهرا دائمی پهن شده که کار جالبی نیس

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. اصلا کار خوبی نکردند چون آدم رو به یاد فرش قرمز جشنواره ی فیلم فجر و سیاست می ندازه عزیزان میتونن فرش قرمز رو تو اینترنت جستجو کنن تا ببینن زیر پای چه افرادی هست!!!
  اصلا ظاهرا همین فرش ما زیر پای اونا هست یا…!!!!!!!!

  اینم لینکش:http://www.seemorgh.com/culture/2069/186851.html

  Thumb up 1 Thumb down 0

 10. سلام آقا مدیر! عکس زیبایی رو انتخاب کردی که میشه درباره اش نکته های زیادی نو شت، مخصوصا اون فرش قرمزی که از دم در مسجد پهن شده و انسان رو به محراب میرسونه حا لت ویژه ای رو به عکس داده و در واقع همون عروج انسان رو از طریق نماز یاد آور میشه و انسان رو به صلاح و فلاح میرسونه. و نیز این عکس پیام دهنده ( اهدنالصراط المستقیم ) میباشد. موفق باشید.

  Thumb up 0 Thumb down 0