خانه / انتقادی / اعتکاف

اعتکاف

با نزدیک شدن به میلاد با سعادت امیرالمومنین”علیه السلام” (روز پدر) و همچنین ایام البیض اعتکاف، ثبت نام از معتکفین برای شرکت در این مراسم آغاز شده.

اعتکافیکی از سوالات اساسی که چندسالیه فکرمو مشغول کرده اینه که: چرا بر خلاف مساجد برخی از روستاهای همجوار، مراسم اعتکاف در مسجد محلمون بر گزار نمیشه؟

البته برای برگزاری این مراسم،محل اعتکاف یه سری امکاناتی باید داشته باشه که مسجدمون فاقد این امکاناته!!!

۷ دیدگاهها

 1. عیسی - بهرمان رفسنجان

  با سلام به دوستداران احیای مراسم اعتکاف : به نظر من مراسمهای دیگری در محل بود که هر سال داره کم رنگتر میشه . مثلا ما هر وقت توانستیم مراسم پر فضیلت شبهای قدر در ماه مبارک رمضان را آنطوریکه شایسته این شب عزیز است احیا کنیم باید در درجه بعد فکری به حال مراسم اعتکاف در ماه مبارک رجب باشیم . باید همه از جمله روحانیون عزیز و بزرگان و جوانان محل دست در دست هم داده تا این سنت حسنه شبهای قدر و اعتکاف در روستای قصابکلا حرف اول را در منطقه بزند . به امید آنروز

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. اگه تو مسجد محل انجام بشه خیلی خوب میشه به شرطی که علمای محلمون پیش قدم بشن ازمعتکفین محل التماس دعا……………..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. سلام. اتفاقا دیشب که در قصابکلا بودم در جمع خانواده درباره همین موضوع مفصل صحبت شد که گفتم یکی از آرزوهایم احیای سنت حسنه اعتکاف در محل میباشد که انشاءالله روزی محقق خواهد شد ،قدری همت و مدیریت میخواهد. ضمنا امکانات مسجدمون به نسبت سایر مساجد شهرستان بد نیست اما اگر منظوراز امکانات ، حمام و… هست راه برای معتکفین در صورت نیاز پیدا کردن به حمام، بسته نیست و….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. قصاب میانده

  از محل ما کسی به اعتکاف نمیخواد بره؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


+ 9 = 12

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.